Waterlase - dentálny laser

Ako jedna z mála stomatologických praxí na Slovensku disponujeme oboma typmi používaných laserov v stomatológii od americkej firmy  BIOLASE.

Ako prvý si predstavíme diódový laser - EZ lase. S jeho pomocou vieme efektívne a minimálne invazívne riešiť niektoré chirurgické zákroky ako je napríklad odstránenie uzdičky pery, predĺženie koruniek, používame ho na dezinfekciu infikovaných koreňových kanálikov, liečbu bolestivých po extrakčných rán a podobne. Hlavné využitie tohoto typu lasera je v našej ordinácii na bielenie zubov.  

Druhý laser, ktorý máme k dispozícii je Waterlase - pevnolátkový laser. S pomocou tohoto typu lasera sa dajú bezbolestne a bezkontaktne preparovať určité typy zubného kazu, poškodených zubov, selektívne preparovať infikovaný dentín, sterilizovat povrchy zubov , implantátov. Ako ďalšie je možné vykonávať skoro všetky typy chirurgických zákrokov v úsnej dutine, pričom platí, že ošetrenie s pomocou lasera je oveľa šetrnejšie k tkanivám ako klasický chirurgický protokol a hojenie prebieha oveľa rýchlejšie a príjemnejšie.